Informacje z branży

Gry to przyszłość edukacji (www.edunews.pl)

Dzieci i młodzież uwielbiają gry – dlaczego by tego...

Uczymy uczniów robić roboty (www.edunews.pl)

Programowanie jest jak magia. Programiści to czarodzieje XXI...

Giełdowe indeksy

Notowania indeksów GPW z 2014-08-21
WIG20 17:15 2449.87 Strzałka indeks WIG20 0.05%
WIG30 17:15 2619.27 Strzałka indeks WIG30 0.13%
WIG 17:15 52294.93 Strzałka indeks WIG 0.02%
WIG50 17:15 2951.21 Strzałka indeks WIG50 0.01%
WIG250 17:15 1142.95 Strzałka indeks WIG250 0.63%
NCIndex 17:15 312.01 Strzałka indeks ncIndex 0.10%

Tłumaczenia symultaniczne – co to takiego?

W dzisiejszych czasach tłumacze są niezwykle cenni. Pozwalają porozumieć nam się z osobami, które nie mówią tym samym językiem, co my, a także sprawnie przeprowadzić międzynarodowe konferencje. Pozwalają na to tłumaczenia symultaniczne. Nie każdy może zostać tłumaczem symultanicznym. Ta technika wymaga niezwykłej koncentracji oraz umiejętności skupiania się na kilku czynnościach naraz, w tym wypadku na słuchaniu, rozumieniu, automatycznemu tłumaczeniu tekstu w głowie i przekazanie go w języku docelowym.


Ponadto taki tłumacz musi odznaczać się…

Ponadto taki tłumacz musi odznaczać się refleksem, odpornością na stres oraz dobrą dykcją. Na czym zatem polega tłumaczenie symultaniczne. Odbywa się ono w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu, gdzie tłumacz jest zaopatrzony w specjalne słuchawki i mikrofon. W słuchawkach słyszy komunikaty, które musi później przetłumaczyć i przekazać za pomocą mikrofonu innym osobom, które usłyszą ten przekaz w swoich słuchawkach. Trudność polega na tym, że tłumacz musi wszystko dokładnie usłyszeć, nie ma bowiem kontaktu z osobą przekazującą mu tekst, zatem nie może go poprosić o powtórzenie jakiegoś zdania.

Galeria

tłumaczenia ustne

Foto: www.tlumaczenia-ustne-miw.pl

tłumaczenie symultaniczne

Foto: www.business-events.pl

Symultaniczne tłumaczenia najczęściej mają miejsce na różnych dużych konferencjach, co może prowadzić do różnych błędów. Dlatego tłumacz przechodzi szereg szkoleń, kiedy uczy się kontrolować swoją wymowę oraz szybko przetwarzać informacje. Tłumaczenia symultaniczne pozwalają przeprowadzić konferencję przy ograniczonej liczbie kombinacji językowych oraz zaoszczędzić pieniądze na dodatkowego tłumacza.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>